محبوب ترین ها

جدیدترین خبرهای نیک

کاهش فروش کامپیوترهای شخصی در اولین سه‌ماهه سال ۲۰۱۶

BestNik

 

IDC به تازگی آمار مربوط به فروش کامپیوترهای شخصی را در اولین سه‌ماهه میلادی اعلام کرده است، آماری که حاکی از کاهش فروش چنین محصولاتی است.

 

 در سه ماهه اول ۲۰۱۶ نزدیک به ۶۰.۶ میلیون دستگاه به فروش رفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱.۵ درصد با کاهش روبه‌رو بوده است. به گزارش این بنگاه یکی از دلایل اصلی این کاهش، سیر نزولی تقاضا است. Gartner نیز اطلاعات مشابهی را در رابطه با بازار PC گزارش داده است، که ظاهرا بازار با کاهش ۹.۵ درصدی روبه‌رو بوده است. درواقع این ششمین سه‌ماهه متوالی است که فروش دستگاه‌های کامپیوتر شخصی با چنین نزولی روبه‌رو می‌باشد، که این اتفاق تنها یک مقصر دارد و آن هم بازار پررونق گوشی‌های هوشمند است.

ناگفته نماند که کمپانی‌های لنوو، اچ‌پی و دل در صدر جدول تولیدکنندگان پی‌سی در آخرین سه‌ماهه بوده‌اند. در جداول زیر آماری مرتبط با تولیدکنندگان مختلف را مشاهده می‌کنید. در واقع آینده آنچنان هم بد به نظر نمی‌رسد، اگر پیش‌بینی این دوبنگاه خبری درست باشد، آن هم با وجود کاربران ویندوز۱۰ که بگونه‌ای تغییر و یا آپگرید دستگاه‌های پی‌سی خود را در برنامه دارند. اما همه چیز را باید به نیمه دوم سال میلادی موکول کنیم. 

تگ‌ها: 
ویندوز ده
پی‌سی
محموله‌های پی‌سی
نقل و انتقالات پی‌سی
بازار فروش کامپیوترهای شخصی
PC
decline
shipments

اطلاعات نویسنده

نويسنده / مترجم: BestNik

افزودن دیدگاه جدید

عکس تشخیص ربات