محبوب ترین ها

جدیدترین خبرهای نیک

نگاهی به ساختمان جدید لیگو

کسمایی

 

قرار است در این گزارش شما را با ساختمان جدید لیگو و محل کار کارمندان این برند آشنا کنیم. لیگو در چین خود را یکی از برندهای موفق و نوآور در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند می‌داند و توانسته است در ماه‌های اخیر سهم بیشتری از بازار فناوری اطلاعات را صاحب شود. در ششمین سالگرد تولد گروه تجاری OTEDA که شرکت مادر لیگو محسوب می‌شود، فصل جدیدی از فعالیت‌های کاری این شرکت آغاز شده است. طبق آن‌چه مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند، برای انتخاب و ساخت نهایی ساختمان جدید، مطالعات گسترده‌ای جهت گزینش بهترین مکان، طراحی و دکوراسیون محل جدید انجام شده و در نهایت مرکز اصلی شرکت لیگو به محل جدید خود منتقل شده است. مدیران لیگو معتقدند با این اقدام گامی جهت تولید بهتر محصولات خواهند برداشت.

 

اما بیایید به سراغ دیگر بخش‌های ساختمان برویم. لازم به ذکر است که ساختمان جدید شرکت در خیابان شماره‌ی ۱۲۰۶-۱۲۰۹ ساختمان B با نام Huihai Plaza واقع شده است.

ابتدا از نمای بیرونی شرکت شروع می‌کنیم که در تصویر همه‌چیز گویا است.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، گویا مسئولان شرکت فقط در تکاپوی تغییر آدرس نبوده‌اند، بلکه سعی داشته‌اند با ایجاد تغییرات بنیادی در ظاهر دفاتر کار کارمندان و ایجاد روحیه‌ی کاری مضاعف، گامی به جلو برای تولید محصولی بهتر بردارند.

در  جشن تولد شرکت، گل‌ها و هدایای اهدایی شرکای تجاری به صورت زیبایی در سالن چیده شده که نمایی زیبا به آن بخشیده است.

 

 

هنگامی که در بخش‌های گوناگون قدم می‌زنیم، استفاده از مضامین و مفاهیم طراحی بین‌المللی را می‌توان در جای‌جای دفاتر کار و یا سالن‌ها و اتاق‌ها مشاهده کرد. طراحی فراخ برای سالن‌ها و دفاتر کار به همراه‌ تجهیز به سالن نمایش چندمنظوره، اتاق گفت‌و‌گو و جلسات، غذاخوری کارکنان و کافی‌شاپ بسیار مدرن، محیط کاری بسیار شیک و بی‌نظیری را برای کارمندان این شرکت فراهم کرده است.

در سالن نمایش چند‌منظوره، در نمایی زیبا محصولات لیگو در دسترس کاربران قرار گرفته تا با تجربه‌ی مستقیم از محصولات به انتخابی درست دست بزنند.

 

 

 

هنگامی‌که به کافی‌شاپ قدم می‌گذاریم، تنها چیزی که به یاد می‌آوریم، آرامش است. احتمالاً کارمندان لیگو بعد از یک روز شلوغ و بالا و پایین رفتن از طبقات، با نشستن بر روی این صندلی‌ها تجدید قوا خواهند کرد.

تنها یک مدیر عالی است که می‌تواند یک شرکت و یا گروه را به خوبی مدیریت کند و البته چنین مدیری نیاز به دفتر کاری کاملاً متفاوت خواهد داشت. همان‌طور که مدیریت لیگو این شرکت را تا به این پله از پیشرفت رسانده، باید محیطی مدرن و در عین حال با طعم لیگو در اختیار داشته باشد و این چیزی است که در جای‌جای دفتر مدریت این شرکت می‌بینیم.

 

حال به دفتر کار و محل فعالیت کارمندان می‌رویم. در محیطی شسته‌رفته و منظم وارد می‌شویم که به اندازه‌ی کافی دقیق طراحی شده تا کارمندان و فرایندهای اداری همه به سوی پیشرفت حرکت کنند. اینجا گویا هر شئ بیانگر دقت و ظرافت ساخته شده است.

 

و در آخر حیف دیدیم تا از این عروسک زیبا که یکی از نمادهای شرکت لیگو است، یاد نکنیک. هر چند همه‌ چیز اینجا شاد و نمادی از شادی‌آفرینی است، اما چهره‌ی این عروسک گویا غم‌انگیز به نظر می‌رسد.

 

تگ‌ها: 
لیگو‌
ساختمان‌
محل کار‌
دفتر‌
leagoo

اطلاعات نویسنده

نويسنده / مترجم: کسمایی

افزودن دیدگاه جدید

عکس تشخیص ربات