محبوب ترین ها

جدیدترین خبرهای نیک

سخنان اشمیت مدیر اجرایی گوگل در رابطه با ناپدید شدن اینترنت در آینده و برداشت اشتباه از این سخنان

webmaster
گوگل، اشمیت، ناپدید شدن اینترنت، آینده

گوگل در حال گسترش امکانات اینترنتی خود است، ولی با توجه به سخنان مدیر اجرایی این شرکت، آقای اریک اشمیت، اینترنت در حال ناپدید شدن است !

اشمیت در پاسخ به سوال در رابطه با آینده وب در مجمع جهانی اقتصاد  World Economic Forum گفت:

" من بسیار ساده جواب خواهم داد که اینترنت ناپدید خواهد شد."

وی در ادامه سخنان خود اضافه کرد:

"در آنجا تعداد بسیار زیادی آدرس IP وجود دارد ... تعداد زیادی دستگاه، حسگر، چیزهایی که تکنولوژی برای شما پوشش می دهد، چیزهایی که با آن ها در تعامل خواهید بود ... با وجود آن ها دیگر اینترنت بخشی از وجود شما خواهد شد."

اتاقی مجهز به سنسور را به عنوان مثالی از آینده شرح داد: " فرض کنید شما در اتاقی قدم می زنید که کاملا پویاست"، "با اراده خود، با همه چیزهایی که در اتاق در جریان است در تعامل هستید."

اشمیت در رابطه با اینکه اگر تکنولوژی را حفظ کنید اینگونه نتیجه گرفت:
"شخصی سازی در سطح بالا، تعامل فوق العاده و پدیدار شدن جهانی بسیار بسیار جذاب را شاهد خواهیم بود."

همچنین در ارتباط با موضوع فناوری جایگزین و این ایده که همگی ما شغلمان را از دست خواهیم داد چون ماشین ها وربات ها جایگزین کامپیوترها خواهد شد تا عملکرد آن ها را بهبود ببخشد نظر مخالفی داشت و آن را رد کرد وگفت: تکنولوژی جایگزین عناوین شغلی جدیدی خلق خواهد کرد، بطوری که 7 نفر از هر 8 نفر نیروی غیر متخصص و غیر فناور، از تکنولوژی بهره خواهند برد و تغییر شغل می دهند.

او اذعان داشت به هیج عنوان این موضوع که "زمانی فراخواهد رسید که شغلی وجود نخواهد داشت" را به طور حتمی ایده ای غلط است.

اگر حرف های مدیر اجرایی گوگل را بررسی کنیم در خواهیم یافت با وجود آنکه صریحا از نبود اینترنت در آینده سخن گفت ولی منظور ناپدید شدن آن به طور قطع نبود و در واقع این بدان معناست که در آینده عضوی از زندگی ما خواهد شد تا جایی که به عنوان یک امر عادی جزئی از همه روزمرگیمان خواهد بود.

درواقع آینده اینترنت به پیشرفتی خواهد رسید که همه زندگی را به طور کاملا پویا و هوشمند فرامی گیرد و از حالت ایستای خود خارج خواهد شد ولی این امر موجب از بین رفتن فعالیت­های انسانی نشده و دائما انسان های بیشتری با تکنولوژی در ارتباط خواهند بود.

 

 

اطلاعات نویسنده

نويسنده / مترجم: webmaster

افزودن دیدگاه جدید

عکس تشخیص ربات