محبوب ترین ها

جدیدترین خبرهای نیک

در آيفون ۷ اپل شاهد چه قابلیت‌هایی خواهیم بود؟

امین ظاهردناک

به نظر می‌رسد آیفون SE انتظارات را برآورده کرده، در حال تجربه‌ی فروشی بسیار موفقیت‌آمیز بوده و روزهای خوبی را سپری می‌کند. اما زمان آن رسیده است که به آیفون بزرگی که شرکت اپل امسال معرفی خواهد کرد هم فکر کنیم؛ عضو جدید خانواده‌ی آیفون، iPhone 7. با وجود اینکه آیفون SE استثنای جالبی بود، به‌نظر نمی‌رسد که اپل بخواهد در iPhone 7 تغییرات زیادی نسبت به مدل‌های قبلی ایجاد کند، حداقل از نظر طراحی. طبق رسم هرساله، شایعات و پیش‌بینی‌های زیادی درباره‌ی این گوشی شنیده شده و افشاگری‌هایی انجام می‌شود که با وجود جذاب‌تر کردن آن، رمزآلود بودن را از این گوشی می‌گیرد.

با وجود محبوبیت فعلی آیفون‌های 5، 5s و SE، بسیار بعید به‌نظر می‌رسد که اپل از طراحی و زیبایی که در iPhone 6 به دست آورده است عقب نشینی کند. بر اساس اخبار رسیده از یکی از منابع، ضخامت iPhone 7 کمتر از ۷.۱ میلی‌متر iPhone 6 خواهد بود. چیزی بین ۶ تا ۶.۵ میلی‌متر. این ضخامت بسیار کمی برای یک گوشی هوشمند است اما ممکن است به معنی کوچک‌تر شدن باتری باشد که با یکی دیگر از شایعات در تناقض است. البته این موضوع که آیا کاهش ضخامت با خوش دست‌تر شدن این گوشی کمک می‌کند یا نه، خود موضوع دیگری است.

از طرفی ممکن است اپل مشکل طراحی آنتن iPhone 6 و 6s را که اعتراض‌های زیادی به آن شده بود را رفع کرده باشد. نوار پلاستیکی به کار رفته در قسمت پشت iPhone 7 نیز به لبه‌های بالا و پایین محدود شده و نتیجه‌ی آن، یکپارچه بودن پشت این گوشی هوشمند خواهد بود. این تغییر، یکی دیگر از ویژگی‌هایی که ادعا می‌شود در iPhone 7 وجود داشته باشد را پررنگ می‌کند؛ دوربین دوگانه. Ming-Cho Kuo، تحلیل‌گر معروف وجود چنین ویژگی را تایید کرده است، با این حال جواب این سوال که آیا واقعا در این گوشی دوربین دوگانه به‌کار رفته است یا نه مشخص نیست. یکی از آخرین افشاگری‌های انجام شده، عکسی از این گوشی را نشان می‌دهد که یک سوراخ کشیده در جایی که دوربین قرار دارد تعبیه شده است و این در حالی است که در یکی از افشاگری‌های قبلی شاهد دو سوراخ مجزا در کنار هم بودیم. طراحی دوم باعث دلسرد شدن بعضی از طرفدارن آیفون خواهد شد، بخصوص افرادی که با طراحی‌های آیفون‌های جدید ارتباط چندانی برقرار نکرده‌اند.

افشاگری دیگری که انجام شده است در مورد باتری این آیفون است. یک منبع ناشناس عکسی از باتری منتشر کرده است که بر روی آن عبارت ۷.۰۴ وات‌ساعت نوشته شده است که از باتری‌های ۶.۶۱ وات‌ساعتی iPhone 6 و حتی ۷.۰۱ وات‌ساعتی iPhone 6s بهتر است. باید منتظر باشیم و ببینیم که iPhone 7ی که احتمالا باریک‌تر از آیفون‌های قبلی است، چه مشخصاتی خواهد داشت. انتظار می‌رود که گوشی هوشمند بعدی اپل طبق رسم هر سال در ماه سپتامبر عرضه شود، اگرچه شایعاتی درباره‌ی عرضه‌ی زودهنگام این گوشی نیز شنیده می‌شود.

تگ‌ها: 
اپل، آیفون، آیفون 7، آیفون 6، iPhone، iPhone 7، iPhone 6، apple

اطلاعات نویسنده

نويسنده / مترجم: امین ظاهردناک

افزودن دیدگاه جدید

عکس تشخیص ربات