محبوب ترین ها

جدیدترین خبرهای نیک

بازار لوازم پوشیدنی و ساعت‌های هوشمند در دست چه شرکت‌هایی است؟

BestNik

کمپانی آماری IDC به‌تازگی گزارشی را مبنی بر معرفی تعدادی از محبوب‌ترین گجت‌های پوشیدنی منتشر کرده است که Fitbit، یکی از تولیدکنندگان بزرگ اینگونه ابزارها صدر این جدول را در زمینه‌های مختلف آماری، در اختیار دارد. و اما شیائومی که با تولید برخی گجت‌ها در زمینه سلامتی، دستی برآتش دارد، توانسته است پیشرفت خوبی در این بازار داشته باشد، که بزرگترین دلیل آن ارائه قیمت مناسب برای این محصولات است، به این معنا که بیشتر آنها قیمتی کمتر از ۲۰ دلار دارند و این در حالی است که ارزان‌ترین مدل‌های فیت‌بیت، قیمتی نزدیک به ۷۹ دلار دارند.

بر طبق این گزارش، تمامی تولیدکنندگان به استثنای کمپانی اپل، با رشد روبه رو بوده اند، چراکه این مقایسه تنها مربوط به چندی پیش از عرضه Apple Watch به این بازار بوده است. و اما سهم فیت‌بیت از بازار از ۳۷.۹ درصد به ۲۶.۶ دچار تنزل پیدا کرده است اما به هرحال میزان فروش این برند با افزایشی ۹۳.۲ درصدی روبه رو بوده است.

گفتنی است که شیائومی دارای رشد فوق‌العاده ۹۵۱.۸ درصدی در هر سال بوده و سهم آنها از بازار از ۴ درصد به ۱۵.۴ درصد افزایش یافته است. ناگفته نماند که سامسونگ تنها تولید کننده ی ساعت های هوشمند اندرویدی به حساب می آید که در بین ۵ برند برتر جای گرفته است و در سال ۲۰۱۵ تنها یک گجت پوشیدنی را به نام Gear S2 به بازار عرضه کرده که آن هم تا نیمه‌های سه‌ماهه چهارم در دسترس نبود و این سهم از ۹.۲ درصد به ۴ درصد کاهش پیدا کرد و در کل این کمپانی با رشدی ۱۸ درصدی فروش در هرسال در این زمینه روبه رو بوده است.

 در مورد کمپانی Garmin نیز می‌توان گفت که شاید دیدن این تولیدکننده در رتبه چهارم کمی غافل‌گیرکننده به نظر برسد. اما باید گفت که دستبندها و اسمارت‌واچ‌های سلامتی Vivoactive  و Vivofit  از محبوب‌ترین‌ها هستند و اما نه به اندازه محصولات فیت‌بیت. و در آخر اینکه صرفنظر از نبودن دستگاه‌های اندرویدی در این رنکینگ، نشان‌دهنده این است که چه‌قدر این دستبندها و ساعت‌های هوشمند از محبوبیت برخوردار می‌باشند.

تگ‌ها: 
گجت پوشیدنی
دستبندهای سلامتی
شیائومی
فیت‌بیت
fitbit
xiaomi
wearables

اطلاعات نویسنده

نويسنده / مترجم: BestNik

افزودن دیدگاه جدید

عکس تشخیص ربات