محبوب ترین ها

جدیدترین خبرهای نیک

آپدیت جدید لیگو برای گوشی الیت ۱ شامل چه مواردی است؟

BestNik

لیگو از جمله معدود برندهای چینی است که نسبت به نرم‌افزار و رابط کاربری اختصاصی نصب شده بر روی گوشی‌های خود حساسیت ویژه‌ای دارد. لیگو همواره تلاش کرده است تا بهترین کارایی و امکانات را در رابط کاربری خود بگنجاند و تا حد امکان با آپدیت‌های به‌موقع نسبت به بهینه‌سازی و رفع ایرادات احتمالی اقدام کند. در جدیدترین آپدیتی که از طرف لیگو برای گوشی پرچمدار این شرکت یعنی الیت ۱ ارایه شده است، موارد مهمی از جمله بهبود طول عمر باتری گنجانده شده است. این آپدیت بیشتر به منظور بهبود رابط کاربری، رفع ایرادات جزیی و بهینه‌سازی مصرف باتری ارایه شده است.

از آنجایی که در این آپدیت، اپلیکیشن Power Save Mode در صفحه اپلیکیشن‌ها و تنظیم Power Master در منوی تنظیمات گوشی به‌منظور بالابردن عملکرذ و روانی گوشی و مدیریت مصرف باتری گنجانده شده است، در این مقاله بیشتر به این دو موضوع می‌پردازیم.

اپلیکیشن Power Save Mode

اپلیکیشن اختصاصی لیگو با نام Power Save Mode  قادر است با تنظیمات اتوماتیک و هوشمند خود مدت زمان نگهداری شارژ گوشی شما را افزایش بدهد. در صفحه اصلی این برنامه سه حالت Normal، Super Mode و Extreme Mode تعریف شده است که در حالت نرمال بهینه سازی خاصی انجام نمی‌گیرد.

در حالت Super Mode بر اساس میزان شارژ باتری و دیگر تنظیماتی که شما به آن‌ها دسترسی دارید، با کاهش فرکانس پردازنده، کاهش روشنایی، غیرفعال کردن ویبره، همگام‌سازی دیتا، جسچرهای حرکتی و...... مصرف باتری گوشی به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در حالت پیشرفته Extreme Mode، نمایشگر به حالت سیاه و سفید درآمده و شما فقط به مکالمه، دفترچه تماس، پیامک، ساعت دسترسی دارید. این حالت بیشتر در مواقعی که شارژ گوشی شما بسیار پایین است و شما نیاز مبرم به تماس گرفتن و پیامک دادن دارید بسیار مفید است و قادر است میزان مصرف انرژی شما را به‌طرز شگفت‌انگیزی کاهش دهد.

گزینه Power Master در منوی تنظیمات

تنظیمات Power Master با غیر فعال کردن هوشمند برنامه‌ها در حالت بیداری و خواب گوشی، مصرف انرژی گوشی و میزان فضای اشغال شده رم را کاهش می‌دهد. هنگامی که در منوی تنظیمات گوشی وارد Power Master می‌شوید با صفحه سبز رنگی روبه‌رو می‌شوید که آخرین فعالیت‌های انجام گرفته توسط این برنامه در قسمت پایین آن گزارش می‌شود. با تاچ کردن بر روی علامت آیکن دایره‌ای ((+)) در قسمت پایینی، دو گزینه Boost و Hibernate ظاهر می‌شود که با تاچ هر یک وارد صفحه دیگری می‌شوید.

گزینه Boost  وظیفه افزایش سرعت گوشی را از طریق تمیز کردن حافظه کش برنامه‌ها و غیر فعال کردن برنامه‌های اجرا شده در پس‌زمینه بر عهده دارد و از این طریق از پر شدن حافظه رم گوشی و مصرف انرژی بیشتر خودداری می‌کند. البته شما قادرید به‌طور دستی نیز مشخص کنید که چه برنامه‌هایی شامل تمیز شدن خودکار باشند و بالعکس. گزینه Hibernate‌نیز به‌صورت هوشمندانه با هایبرنیت کردن برنامه‌های اجرا شده در پس‌زمینه، عملکرد گوشی را افزایش داده و میزان مصرف انرژی در حالت Sleep گوشی را به‌شدت کاهش می‌دهد. البته باز در اینجا نیز قادرید که به‌صورت دستی نیز تنظیمات را اعمال کنید.لازم به ذکر است که در حالت دستی، در صورتی که علاقه دارید برای هر برنامه تنظیم Boost یا Hibernate اعمال شود باید دکمه کشویی جلوی آن برنامه مطابق تصویر زیر غیر فعال باشد.

توصیه می‌کنیم حتما آپدیت جدید لیگو الیت ۱ را نصب کنید و تفاوت‌ها ایجاد شده را در پایین همین مقاله با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

تگ‌ها: 
لیگو
آپدیت
الیت ۱
گوشی
خرید گوشی
leagoo
update
elite 1

اطلاعات نویسنده

نويسنده / مترجم: BestNik

افزودن دیدگاه جدید

عکس تشخیص ربات