خرید به روش O2O

شرکت نیک الکترونیک، تلاش بر این داشته که خریدارانش را از تجربه ی چندین ساله خویش در این زمینه بهره مند سازد، بنابراین گام فراتر نهاده و برای اینکه خریدار درست بداند که آنچه خریداری کرده از چه ویژگی های برخوردار است، شیوه ای نوین را در زمینه ی خرید به خریدان معرفی میکند.

این شیوه Online To Offline و یا به اختصار O2O که معادل فارسی آن خرید آنلاین تا آفلاین نام گذاری شده است.  هدف از این کار بهره گیری از ویژگی های کم نظیر این شیوه است که به خوبی در بازارهای خارج از ایران مانند اروپا، تایوان و کره جنوبی جواب داده است.

در این شیوه خریدار کالای دلخواهش در وب سایت بر می گزیند، هزینه را آنلاین پرداخت می کند و کد رهگیری را دریافت می کند. پس از آن با در دست داشتن کد رهگیری به نزدیکترین فروشگاه نماینده ی شرکت که خود وی به صورت آن لاین برگزیده و  آدرسش برای وی فرستاده شده می رود و گوشی را از این شبکه آفلاین دریافت می کند.

به باور شرکت نیک الکتریک بر پایه ی امتحانی که O2O در بسیاری از کشورها پس داده، این شیوه ی بهترین گزینه در گسترش کسب‌وکار است و سود همگانی را به همراه دارد. کسانی که از این شیوه سود می برند مشتری نهایی، فروشگاه‌ها، عمده‌فروشان، تولیدکنندگان و  واردکنندگان هستند. در شیوه ی O2O مدل‌های ویژه ای که تنها از راه O2O عرضه شده روش عادی فروخته نخواهد شد. «قیمت تک فروشی» به نسبت از قیمت هم رده در بازار حداقل 35%-20% کمتر خواهد بود چرا که خرید و پرداخت تنها در وب‌سایت (بست نیک)صورت می گیرد. دریافت کالا از شبکه O2O (یکی از فروشگاه های معرفی‌شده در وب‌سایت به انتخاب مشتری) انجام می پذیرد و مشتری می تواند کالای خریداری شده را در همان فروشگاه امتحان کند. در واقع O2O را می‌توان بهترین استراتژی در برنامه کسب کار برای شرکت‌های بزرگ و معتبر دانست. همچنین با خرید به شیوه ی O2O می توان خریدی ارزان‌تر (حداقل) حدود 15% کمتر از قیمت فروش همان دستگاه به روش عادی (آفلاین) داشت. اعتماد به اصل بودن کالا، خرید از شبکه رسمی کشور، قیمت یکسان در سراسر ایران و اطمینان در سالم بودن و اصل بودن کالا به دلیل دریافت از فروشگاه نمایندگی از مزایایی است که خریدار را با داشتن یک خرید مطمئن و خاطرس آسوده بدرقه می کند.