راهنمای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات تلفن همراه هوشمند Smartronics

دوست عزیز، مشتری گرامی نیک سرویس

امروزه با گسترش و تنوع امکانات و کاربردهای تلفن همراه، حجم اطلاعات شخصی زیادی بر روی حافظه دستگاه قرار می گیرد. در برخی شرایط نیاز می باشد جهت به روز رسانی نسخه نرم افزاری دستگاه یا رفع اختلالات نرم افزاری دستگاه و یا .... دستگاه به حالت اولیه کارخانه بازگردد.( اصطلاحا Reset  to  Factory  شود.)

همچنین در صورت مراجعه مشتریان گرامی به نمایندگی های نسک سرویس در سراسر کشور، جهت اطمینان از صحت عملکرد نرم افزار، نمایندگان موظف به برگرداندن نرم افزار به حالت کارخانه می باشند. (اصطلاحا بایستی دستگاه Flash شود.) همچنین بر مبنای مصوبه اتحادیه صنف دفاتر خدمات پس از فروش، هرگونه ذخیره اطلاعات شخصی مشتری در نمایندگی جهت جلوگیری از پیامدهای انتشار اطلاعات، ممنوع می باشد.

با توجه به اینکه در هر دو صورت( Reset Factory یا Flash ) کلیه اطلاعات شخصی ذخیره شده بر روی دستگاه پاک می شود و از بین می رود، با این حجم اطلاعات چه باید کرد؟

راهکارها و نرم افزارهای مختلفی برای حفظ اطلاعات وجود دارد که در اینجا به توضیح چند روش می پردازیم.

اولین توصیه این است که جهت ذخیره اطلاعات بر روی تلفن همراه خود از حافظه جانبی یا Memory Card یا SD Card استفاده نمایید و حالت پیش فرض ذخیره سازی را بر روی SD Card قرار دهید.

در این صورت عکس ها، آهنگ ها، فیلم ها، فایل های دانلود شده از اینترنت، فایل های دریافتی Bluetooth بر روی کارت حافظه ذخیره می شود و در صورت پاک شدن اطلاعات دستگاه از بین نمی رود.

لطفا توجه داشته باشیدکه اطلاعاتی مانند شماره مخاطبین، پیامک ها، اطلاعات تماس فقط بر روی دستگاه قرار دارند و در حالت عادی روی کارت حافظه ذخیره نمی شوند. پس بایستی برای حفظ آنها از امکانات تهیه نسخه پشتیبان (Back-up) استفاده کرد.

 

تهیه نسخه پشتیبان از طریق امکانات سیستم عامل Android 6.0

1- به قسمت "تنظیمات" دستگاه بروید.

                                                                                                                        

 

2- وارد منو "تنظیمات پیشرفته" شوید و سپس در قسمت "شخصی" به منو تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی بروید.

                                

 

3- به منو "پشتیبان گیری در حافظه داخلی" وارد شده و  اطلاعاتی مورد نظر جهت تهیه  back upرا علامت بزنید. سپس "شروع پشتیبان گیری" را بزنید. و تا اتمام این عملیات صبر کنید. در این صورت پیغام "کامل شد" بر روی صفحه نمایش داده می شود.

                                                                    

 

                    

                 

                                                                                                    

بازگردانی اطلاعات بر روی دستگاه (Restore ) از طریق امکانات سیستم عامل Android 6.0

1- به منو تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی بروید. حالا وارد قسمت "بازگردانی از حافظه" شوید.

                                                       

 فایل های پشتیبان با توجه به تاریخ و زمان پشتیبان گیری نام گذاری می شوند. در صورتی که فایل های متعدد در لیست شما وجود دارد می توانید از روی تاریخ، فایل مورد نظر را انتخاب کنید. 

                                   

با فعال کردن علامت یا "انتخاب همه" در لیست زیر می توانید انتخاب کنید کدام داده ها به دستگاه بازگردانده شوند. سپس "شروع بازیابی" را بزنید. در صورت موفق بودن عملیات پیغام "کامل شد" بر روی صفحه ظاهر می شود.