پرداخت در محل

روش های پرداخت:

نحوه پرداخت مبلغ فاکتور در بست نیک به دو روش میباشد:

  1. پرداخت آنلاین

مشتریان گرامی پس از قرار دان سفارش در سبد کالا، جهت انجام فرآیند خرید میتوانند هزینه سفارش را به صورت آنلاین و با استفاده از کلیه کارت‌های عضو شبکه شتاب از طریق درگاه پرداخت بانک ملت و صادرات اقدام به پرداخت صورت حساب خود نمایند. لازم به ذکر است که پس از پرداخت صورت حساب، از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین میتوانند برای سهولت در پرداخت صورت حساب خود با مرکز تماس بست نیک به شماره  ۰۲۱۸۷۱۰۰ تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند.

چگونگی پرداخت اینترنتی

هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.

۱- شماره ۱۶ رقمی کارت

این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج شده است.

۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلا رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.

رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. برخی از بانک‌ها معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌دهند، اما کارت بیشتر بانک‏‌ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.

۳- وارد کردن کد CVV2

 این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد.

۴- تاریخ انقضا

تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است.

 

بست نیک زیر نظر مرکز توسعه تجارت الکترونیک (وزارت صنعت، معدن و تجارت) که یک نهاد دولتی است، فعالیت می‌کند و مفتخر به دریافت نشان اعتماد الکترونیک از این سازمان است. سایت هایی که تمام فعالیت‌هایشان قانونی و از نظر این مرکز کاملا مورد اعتماد و زیر نظر این سازمان انجام شود، موفق به دریافت این نماد می شوند. برای مشاهده اطلاعات ثبت شده ی سایت در این سازمان کافیست بر روی لوگوی نماد اعتماد الکترونیک در صفحه ی اول سایت کلیک کنید. ‌برای اطلاع از قوانین و شرایط و اطلاعات بیشتر در مورد سازمان تجارت الکترونیک به سایت این سازمان به نشانی www.enamad.ir مراجعه فرمائید. تمام پرداخت های شما در بست نیک بسیار امن می‌باشد، چرا که درگاه پرداخت سایت، همان درگاه مستقیم و امن بانک ملت است و بعد از هر پرداخت نیز کد پیگیری و شناسه تراکنش مخصوص همان تراکنش از طرف بانک به شما داده می‌شود.

 

  1. پرداخت در محل ( COD ):

روش پرداخت در محل یا همان COD (Cash On Delivery) این امکان را به خریداران خواهد داد تا ابتدا کالای مورد نظر خود را دریافت و پس از تحویل کالا در محل، پرداخت هزینه سفارش را به دو صورت ذیل انجام دهند:

1- پرداخت با کارت بانکی در محل تحویل

    مشتریان می‌توان هنگام تحویل سفارش در محل، با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب و دستگاه های کارت خوان سیار (POS) پرداخت خود را انجام داد.

2- پرداخت نقدی در محل تحویل

برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل به پرداخت نقدی هزینه سفارش خود دارند، بست نیک امکان پرداخت نقدی در محل را نیز فراهم آورده است.

 

این امکان چندین مزیت را برای مشتریان محترم به همراه دارد؛ یکی از مهم­ترین این موارد اطمینان کامل از امنیت پرداخت ایشان می­باشد، چرا که پرداخت را به صورت نقدی در لحظه تحویل انجام خواهند داد و این بدان معناست که خرید آن­ها به صورت مطمئن انجام­شده و سپس هزینه آن پرداخت می­گردد.

یکی دیگر از مواردی که می­توان به آن اشاره داشت اطمینان از صحت خرید و جنس مورد نظر است. این امر موجب می­شود که مغایرت یا خرابی در محصول دریافتی ابتدا بررسی شده و سپس پرداخت انجام پذیرد لذا دیگر نگرانی برای اشتباهات احتمالی رخ نخواهد­داد.

مرکز تماس بست نیک سفارش هایی که پرداخت در محل می باشد را با مشتری هماهنگ پس از تائید مشتری مرسوله ارسال می شود. لذا مشتریان باید شماره تماس خود را در پروفایل آپدیت و به روز رسانی کنید.